Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Bosko w Rumi

Zawody w Koszykówce chłopców

25 marca 2019 r.

W dniach 4, 12 oraz 14 marca w naszej szkole odbyła się Powiatowa Licealiada w Koszykówce chłopców.

W poniedziałek 4 marca nasz zespół pokonując w fazie grupowej PZS nr 2 Wejherowo oraz ZSP Reda wynikami kolejno 36:35 oraz 55:19 zakwalifikował się do finałowego turnieju.

Do finałów razem z nami przeszły drużyny: ZSP 3 Wejherowo, ZSP Reda, LO 1 Rumia, PZS 4 Wejherowo, LO 1 Wejherowo. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”.

Nasz zespół pierwszego dnia rozgrywek finałowych pokonał ZSP 3 Wejherowo oraz PZS 4 Wejherowo. W czwartek po zwycięstwie nad zespołem LO 1 Rumia nadszedł czas na ostatni, decydujący mecz z LO 1 Wejherowo. Niestety, po zaciętej walce, mimo pełnych trybun i świetnego dopingu ze strony naszych kibiców, nie udało się wygrać spotkania i ulegliśmy wynikiem 28:36. Nie dostaliśmy się do turnieju wojewódzkiego, ale mimo wszystko jesteśmy dumni z naszych osiągnięć.

Reprezentacja naszej szkoły występowała w składzie: Tymon Terlecki, Ksawery Strzebrakowski, Karol Lubner, Piotr Warmijak, Filip Piela, Adam Ellwart, Andrzej Moroz, Oskar Beckier, Jacek Kasprzyk oraz Paweł Talarczyk.

Dziękujemy trenerowi Marcinowi Wilkowi za przygotowanie do turnieju oraz kibicom za obecność i doping na każdym meczu.

 

W imieniu zespołu

Kapitan Tymon Terlecki

 

Załączniki:

Ostatnia modyfikacja: 2019-04-24 17:13:24 (Aneta Neumann)