Rajd marcowy

29 marca 2019 r.

Na kolejnym  rajdzie tym razem szlakiem czarnym Zagórskiej Strugi z Redy Pieleszewa do Wejherowa (10 km.) stawiła się grupa 20 osób. Dominowali piątoklasiści (14 osób) . pozostali to gimnazjaliści, ósmoklasiści i dwie dzielne licealistki Karolina i Paulina. Tym razem wędrowaliśmy lasem pokonując niewielkie wzniesienia morenowe. Dotarliśmy pod początkowe stacje Kalwarii Wejherowskiej. Atrakcji nie brakowało, nawet udało nam się zobaczyć przebiegające dziki. Rajd kończył się zakupami drożdżówek i bez w kiosku przy dworcu w Wejherowie. Jedynym minusem rajdu (jak twierdzili uczestnicy) była zbyt krótka trasa i za szybki powrót do domu :) ;)

Dzień otwarty PG

26 marca 2019 r.

W czwartek 21 marca 2019 roku grupa zainteresowanych licealistów uczestniczyła w Dniach otwartych Politechniki Gdańskiej.
Uczniowie uczestniczyli w różnych spotkaniach na wydziałach, którymi są zainteresowani.

Zawody w Koszykówce chłopców

25 marca 2019 r.

W dniach 4, 12 oraz 14 marca w naszej szkole odbyła się Powiatowa Licealiada w Koszykówce chłopców.

W poniedziałek 4 marca nasz zespół pokonując w fazie grupowej PZS nr 2 Wejherowo oraz ZSP Reda wynikami kolejno 36:35 oraz 55:19 zakwalifikował się do finałowego turnieju.

Konkurs matematyczny KANGUR

26 marca 2019 r.

Jutro na drugiej godzinie lekcyjnej odbędzie się konkurs matematyczny KANGUR. Przydział sal zostanie ogłoszony na słówku!

Masz mało czasu trzeba dać świadectwo – obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

09 marca 2019 r.

W naszej szkole przywiązujemy dużą wagę do kształtowania postaw patriotycznych. Okazją do tego są obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. 1 marca 2019 r. nasze poczty sztandarowe wzięły udział w miejskich obchodach tego święta - w uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Podczas porannego Słówka modliliśmy się za tych, który oddali swoje życie za wolną i niepodległą Polskę, a 4 marca 2019 r. wzięliśmy udział w uroczystej Akademii przygotowanej przez uczniów klas V, VII i VIII SSP, III SG oraz naszych licealistów pod kierunkiem p. M. Kapuścińskiej.

1234567       »       [247]