Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Bosko w Rumi

Osiągnięcia w roku szkolnym 2018/2019

Konkursy wojewódzkie i ogólnopolskie


Język polski

  • Mateusz Klebba, Konrad Byczkowski, Kinga Parchem, Dominika Pirch – zakwalifikowali się do Zawodów Okręgowych OLiJP,

Język niemiecki

  • Piotr Kamiński – zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego 42 Olimpiady Języka Niemieckiego,

Historia

  • Adam Łukowicz - finalista XLV Olimpiady Historycznej,

Filozofia

  • Adam Łukowicz - zakwalifikowali się do Zawodów Okręgowych z Filozofii,

Matematyka

  • Marta Neumann – laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Fizycznego "Wygraj Indeks" PG,
  • Marta Neumann – finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego,

Chemia

  • Oliwia Bednarska i Mikołaj Donarski - zakwalifikowali się do Etapu Okręgowego 65 Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej,
  • Oliwia Bednarska -  finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego  "Wygraj indeks" PG,

Geografia

  • Michał Gehrke - zakwalifikował się do etapu okręgowego XLV Olimpiady Geograficznej,
  • Julia Parchem, Teresa Królikowska - zakwalifikowały się do etapu okręgowego XVII Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki,
  • Kinga Parchem - II miejsce w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Krajoznawczym Poznajemy Ojcowiznę za pracę "Kielno jako obraz polskiej ojcowizny czyli o historii i dziejach wsi Kielno",
    Karolina Narolska -  II miejsce w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Krajoznawczym Poznajemy Ojcowiznę za pracę "Gdzie natura jest bliska sercu sztuki",
    Mateusz Klebba, Nikola Lezner -  I miejsce w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Krajoznawczym Poznajemy Ojcowiznę za pracę "Pszczoła to dar boży rzecz o pszczelarstwie ludowym na Kaszubach",
  • Krzysztof Konarzewski, Kacper Kamiński, Mateusz Klebba - zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego XXXII Konkursu Wiedzy o Pomorzu
  • Drużyna w składzie Teresa Królikowska, Mateusz Klebba, Krzysztof Konarzewski - III miejsce w II Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu,
  • Mateusz Klebba - II miejsce w  XXXII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Pomorzu.

Konkursy artystyczne

  • Agnieszka Figlon - laureatka II miejsca oraz  Marta Neumann - laureatka III miejsca w XII Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt. „Z obiektywem dookoła świata”,

Inne

  • VII Powiatowy Konkursu "Matematyka, Fizyka i Informatyka w Technice" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych:
    Marta Neumann - laureatka finału,
    Marta Neumann - laureatka pierwszego etapu,
  • Konkurs plastyczno-fotograficzno-filmowym pt.: „Uzależnienia XXI wieku”:
    Nikola Lezner - I miejsce, Paulina Gmurska,

Załączniki:


Ostatnia modyfikacja: 2019-05-14 22:38:42 (Aneta Neumann)