Projekt „Świętujemy Dzień Ziemi”

23_dzien_ziemi.jpg

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji chcemy Was zachęcić, żebyście wyszli z domu i poszli do przyrody - do parku, do lasu, na łąkę. Żebyście poświęcili czas na bycie z przyrodą, na refleksję, jak jest dla nas ważna, a przy tym jak jest niesamowita, piękna i ciekawa. J

Zachęcamy wszystkich do udziału w projekcie „Świętujemy Dzień Ziemi”, w którym możecie połączyć przyjemne z pożytecznym - spędzić czas z bliskimi i złapać kilka szóstek z różnych przedmiotów. J

Należy wykonać trzy zadania:

1. obowiązkowe:

Razem z bliskimi idź na spacer do lasu, na łąkę. Weźcie ze sobą worek na śmieci i rękawiczki. Pozbierajcie śmieci, które znajdziecie.

1. dwa do wyboru:
  • posiej lub posadź coś w ogródku, na balkonie, na parapecie
  • przytul się do drzewa
  • idź na spacer z psem
  • spędź czas aktywnie – na rowerze, na rolkach, hulajnodze, grając w piłkę, itp.
  • stwórz obraz drzewa – narysuj, namaluj, wyklej
  • zrób plakat lub lapbook w języku angielskim lub niemieckim lub hiszpańskim związany z dbaniem o Ziemię
  • zrób kilka zdjęć elementów przyrody (np. drzewa, rośliny) i opisz je kilkoma zdaniami w języku angielskim lub niemieckim lub hiszpańskim.

Pamiętaj o zrobieniu zdjęć, na których przedstawisz trzy wykonane zadania.  Fotorelcję (może być fotokolaż) razem z krótkim opisem prześlij na biologia.ssp.slo@gmail.com. Termin nadsyłania prac - do 4 maja. Za projekt można otrzymać oceny z kilku przedmiotów (biologia, przyroda, w-f, plastyka, technika, j. angielski, j.niemiecki, j.hiszpański) – w zależności od wykonanych zadań.

Najciekawsze prace zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły oraz na Facebooku.

Dobrego czasu z przyrodą i udanej zabawy! J

Justyna Wołoszyn-Oszywa oraz nauczyciele wychowania fizycznego, plastyki, techniki i języków obcych