POZNAJMY SIĘ! WYJAZD INTEGRACYJNY KLAS PIERWSZYCH SLO

W dniach 13-15 września 2022 r. klasy pierwsze wraz z wychowawcami i ks. Tomkiem pojechały do Ostrzyc na wycieczkę integracyjną. Choć pogoda była w kratkę, humory dopisywały. Był czas na wzajemne poznanie się, zabawę i rozmowy.

W iście angielskiej aurze młodzież pod okiem instruktora z Klubu Turystyki Aktywnej „Azymut” poznała podstawy wojskowej musztry, uczestniczyła w grze terenowej, rywalizowała o miano najcelniejszego gracza na polu do minigolfa oraz miała możliwość sprawdzić się na kilku trasach na parku linowym. Każdy mógł wybrać drogę na miarę swoich możliwości i poczuć przyspieszone tętno lub po prostu przyglądać się zmaganiom pozostałych uczestników.

Wieczorami młodzież poznawała także inny, tak charakterystyczny, salezjański wymiar naszej szkoły – poprzez wspólne Słówko – krótką modlitwę i podsumowanie dnia. Dodatkowo, w środowy wieczór usiedliśmy przy wspólnym ognisku i kiełbaskach, była też okazja do wspólnego tańca belgijki.

W czwartek odwiedziła nas p. Małgorzata Guz, która poprowadziła w każdej z klas zajęcia integracyjne, by lepiej poznać siebie nawzajem oraz oczekiwania i marzenia u progu nauki w nowej szkole.

No, a teraz… trzeba się wziąć do nauki i można zacząć obmyślać kolejną wycieczkę. Do zobaczenia na szkolnych korytarzach!

Magdalena Kapuścińska

Zapraszamy do galerii z wyjazdu:  https://www.liceum.salezjanskie.pl/p297_poznajmy-si-wyjazd-integracyjny-klas-pierwszych-slo.html