BYĆ ALBO NIE BYĆ W TEATRZE SZEKSPIROWSKIM – CO TO ZA PYTANIE?!

W tym roku szkolnym oferta naszych wyjść teatralnych jest bardzo bogata – odwiedziliśmy już gdyński Teatr Muzyczny i Teatr Miejski, zasiadaliśmy na sopockiej i gdańskiej widowni Teatru Wybrzeże...

Nadszedł wreszcie i czas na Teatr Szekspirowski w Gdańsku, do którego wybrały się  klasy  I i II (oraz kilkoro maturzystów) wraz z nauczycielami na spektakl „Dzieła wszystkie Szekspira (w nieco skróconej wersji)”. Zabawę konwencjami teatralnymi zaprezentowali: Sławomir Głazek, Filip Jasik, Kacper Lech. Salwy śmiechu towarzyszyły Makbetowi ubranemu w rybacki sztormiak i zażywającemu tabakę, respekt publiczności wzbudziła rapowana wersja „Otella” oraz jeden z monologów Hamleta wypowiedzianych jednym tchem przez Kacpra Lecha (skądinąd znanego telewizyjnej widowni z „Korony królów”). Nad widownią unosił się duch Szekspira, który ostatecznie skwitował usiłowania przybliżenia całego repertuaru dramaturga ze Stratfordu słowami: „Good job, boys!”, co potwierdzały też miny zgromadzonych widzów.

W tym roku szkolnym mamy jeszcze w planach wyjście na „Lalkę” i „Wiedźmina”, tu już bilety dawno czekają, a jeśli jesteś oczarowany magią teatru – wybierz się tam kolejnym razem z nami!

Magdalena Kapuścińska

A było tak... https://liceum.salezjanskie.pl/p357_by-albo-nie-by.html