Spotkanie ze strażakiem

W dniu 28 lutego 2023 roku w naszej szkole, uczniowie klas ósmych 8a i 8b oraz  klasa 1aL Salezjańskiego Liceum, brali udział w spotkaniu ze strażakiem Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie panem Damianem Szrederem.

Prelekcja i pokaz dotyczył sposobów ewakuacji i bezpiecznych zachowań w czasie zagrożeń pożarowych - ewakuacji sposobem strażackim  i  na noszach. Szczegółowo prezentowana była praca strażaków w sytuacjach zagrożeń klęskami środowiskowymi, katastrofami naturalnymi, wypadkami na drogach oraz innych niebezpiecznych zachowań ludzi i zwierząt.

Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda zwykły dzień pracy strażaka, jego codzienne obowiązki, umundurowanie, sprzęt potrzebny do pracy i dbałość o kondycję fizyczną.

Zobaczmy galerię: https://podstawowa.salezjanskie.pl/p304_spotkanie-ze-straakiem.html