+48 58 771 31 22

Nasi w Debatach Historycznych IPN

Turniej Debat Historycznych IPN w Gdańsku

             25 kwietnia 2024 roku nasza grupa debatancka w składzie: Magda Pilanowska (kapitan drużyny, mówczyni trzecia), Julia Wrzaszcz (mówczyni pierwsza), Karolina Warmijak (mówczyni druga) oraz Oliwia Zabrocka (mówczyni czwarta) wraz z opiekunem – autorem niniejszego tekstu – udała się do historycznej sali BHP w Gdańsku na Turniej Debat Historycznych przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku.

            W grupie znalazły się i stałe bywalczynie, i nowicjuszki debat oksfordzkich, które miały możliwość zaprezentowania swoich mów w trzech rundach. Debaty to świetna szkoła tworzenia mów argumentacyjnych i oswojenia trudnej sztuki przemawiania! To również wielogodzinne przygotowanie (razem trzeba było przygotować aż 10 mów!) i wymiana doświadczeń na zajęciach pozalekcyjnych.

            Pomimo oczywistej rywalizacji, takie debaty to też możliwość spotkania się z innymi uczniami i uczennicami, nawiązanie ciekawych znajomości, porównanie form pracy i ich efektów.

            Nasza  fantastyczna czwórka otarła się prawie o półfinał - do szczęścia zabrakło… 1 punktu, ale i tak wracałyśmy z tarczą – dwie debaty na trzy rozstrzygnięto na naszą korzyść.

            Teraz przygotowujemy się do ostatniej kolejki Trójmiejskiej Ligi Debat, a w maju chcemy wziąć udział w  Powiatowym  Turnieju Debat Oksfordzkich. Trzymajcie kciuki!

                                                            Magdalena Kapuścińska